Właśnie siedziałem w kuchni z grafikiem. Zanim zabierzemy się do realizacji grubych projektów rozmawialiśmy o fundamentach mentalnych, które będą bazą naszej współpracy..

Co odnosi się do tworzenia projektów – odnosi się również do wszystkich innych dziedzin z życia wziętych;)

Większość ludzi ma blokujące przekonanie, że do bogactwa i sukcesu można dojść tylko ciężką pracą. Od zawsze mówiłem, że gdyby tak było najbogatsi byliby niewolnicy.

Takie przekonanie wpędza ludzi w wyścig szczurów, pogoń albo walkę o sukces. Po trupach na sam szczyt. Jedni w taki sposób doszli do celu i sprzedali to innym. Inni to powtarzają i koło się zamyka.

Tymczasem nie trudno się zorientować, że droga jest celem.

Jeśli nie ma w tym przeżywania, to tylko konsumujesz rzeczywistość.

Weź pod uwagę np. innowacyjność czyli coś, co od razu ma większą wartość nie tylko na rynku sprzedaży, ale też świetnie sprawdza się w relacjach! Nie musisz wygryzać konkurencji co jest dodatkowo bardziej męczące. Zawsze możesz coś poprawić czy zrobić lepiej niż inni.

Jednak kiedy żyjesz w pośpiechu, starasz się gonić to wszystko, nie masz dostępu do tego pola informacyjnego, pola kreatywności, żeby pomyśleć, zastanowić się czy to jest to, czego chcesz i po co to robisz. Niektórzy biegają jak chomik w klatce. Często są już spoceni i zmęczeni, a stoją w miejscu. Przypomina to sytuacje w której ktoś pracuje cały dzień żeby zarobić na rachunki.

Ma to odzwierciedlenie też wtedy, gdy do realizacji celów wykorzystujesz tylko swoją świadomość, dlatego dla większości ludzi dochodzenie do celu to mordęga. Bo jeśli 90% Ciebie czegoś nie chce, a tylko 10% jest na tak, to jest tak wielki dysonans, ze poddajesz się już na starcie.

Rozwiązanie: zamień hamujące przekonania, które podświadomie Cię sabotują.

·         Twój świadomy umysł kreuję 10% Twojego życia, a podświadomy aż 90%

·         20% wysiłku daje 80% rezultatów i 80% wysiłku daje 20% rezultatów

Widziałeś żeby prawdziwi ludzie sukcesu za czymś gonili?

Ludzie mądrzy pracują głową. Oni za niczym nie gonią. Mają dostęp do pola kwantowego, w którym są najlepsze rozwiązania. Właśnie to jest życiowa mądrość.

Przykład 1. Ktoś pracuje na etacie za 2000zł miesięcznie, ale chciałby zarabiać więcej. Spotyka znajomego, który mówi o pracy za 20.000zł. Pokazuje mu nawet jak to się robi, ale ten pierwszy od razu podchodzi sceptycznie przez swoje ograniczające przekonania.

Chcesz zarabiać 10 razy więcej? To właściwym podejściem jest bycie otwartym na możliwości. To nie znaczy, że masz korzystać ze wszystkich, które do tego prowadzą, po prostu bądź otwarty.

Jak pojedziesz do Skandynawii to dostaniesz na etacie 10.000 tys złotych i o 15.30 musisz wyjść z pracy. Jak zostaniesz dłużej to możesz mieć sankcje karne. Mój wujek pracował w Finlandii. Tam nikt nie pracuje w stresie, żyje się na innym poziomie. Jak wychodzisz z pracy to masz tyle energii, że nie wiesz co masz ze sobą zrobić. Jaki z tego wniosek? TO JEST PRAWIDŁOWE PODEJŚCIE do pracy.

Możesz mieć inne zdanie, ale w tym wypadku będzie ono niewłaściwe.

Tu nie chodzi o sam fakt, że można pracować tylko do 15.30 tylko o to, ze musi być zachowana równowaga. Jak jest równowaga, nie ma stresu. Jak nie czujesz stresu to masz dostęp do pola, w którym są najlepsze i najszybsze rozwiązania.

Nie mówię też o Inspiracji, gdzie wpadasz na jakiś pomysł i roznosi Cie energia. Działasz na takim ogniu, że nie jesteś w stanie usiedzieć w jednym miejscu. O tym napisałem w książce, o której mowa na tej stronie.

Jeśli pracujesz rękami to będziesz żył w stresie, a duże pieniądze zarabia się głową.

To pieniądze powinny pracować na Ciebie, nie Ty na pieniądze.

Twoje życie funkcjonuje tylko wtedy, kiedy zachowana jest równowaga.

Oczywiście człowiek może przetrwać różne ciężkie warunki, gdzie nie ma równowagi, ale w życiu nie chodzi o przetrwanie tylko o bycie szczęśliwym, więc nie potrzebujesz zostać do tego wszystkiego super bohaterem walczącym z wiatrem.

Oto klika przykładów z mojego życia.

1.       Autoresponder. Mój pierwszy kurs wysyłałem ręcznie, nie wiedziałem, że mogę zautomatyzować wysyłkę takim narzędziem do pracy w Internecie jakim jest autoresponder, który sam w odpowiednim czasie wysyła za mnie wszystkie materiały kursantom. Tak samo jest z systemem płatności. Te informacji zaoszczędziły mi niezliczoną ilość czasu. Gdyby nie one do tej pory wysyłałbym ręcznie materiały mojego pierwszego kursu.

2.       Kasa fiskalna. Jeśli prowadzisz firmę masz obowiązek posiadania kasy fiskalnej i codziennego nabijania paragonów za sprzedaż. Mnie się ten pomysł nie podobał i przyciągnąłem informacje, dzięki której wiem jak być z tego obowiązku zwolnionym. Wielu przedsiębiorców z branży nie zdaje sobie sprawy z tego, że można to obejść przez co traci pieniądze i wiele czasu każdego dnia na taką trywialną i bezsensowną czynność. Ja tego robić nie muszę.

3.       Zakłady bukmacherskie. Kiedyś obstawiałem wyniki w futbolu i nawet dosyć dobrze mi szło. Jakiś czas temu chciałem do tego wrócić, bo jak masz dystans to jest z tym trochę zabawy;) dlatego poszedłem do STS-u (największy stacjonarny bukmacher w Polsce) żeby zrobić symulację pewnego zakładu, jednak nie spodobał mi się pomysł, że muszę zapłacić od wygranej jakieś 25% podatku, który z resztą jest już uwzględniony przy wygranej na kuponie. Jednak pewna złota informacja od urzędnika przesądziła o tym, że wiem jak płacić 0zł podatku od wygranej. Tymczasem szacunkowo jakieś 100.000 tys osób gra w STS-ie odając blisko ¼ swojej wygranej. Zabawne. Jak masz do wygrania 10.000 tys. to 2,500 tys (które musisz oddać) robi różnicę.

 

To tylko pare które od razu mi przyszły do głowy. Takich przykładów mógłbym wymienić całą mase..

 

Pytanie zatem brzmi jak zdobywać takie wartościowe informacje?

1. Musisz być otwarty i być na TAK a będziesz je w różny sposób przyciągać do siebie

 

Musisz mieć otwarty umysł. Co to znaczy?

Jeśli jesteś z góry do czegoś uprzedzony tzn, że nie masz otwartego umysłu.

Jeśli jesteś ostrożny w stosunku do nowo poznanych osób to nie masz otwartego umysłu.

Jeśli z góry odrzucasz pomysł tylko dlatego że nie lubisz pomysłodawcy tzn. że jesteś zamknięty w sobie

Jeśli boisz się rozmawiać nt pieniędzy i seksu otwarcie tzn, ze jesteś zablokowany. (w końcu takie tematy nie mogą być tabu skoro dotyczą życia codziennego każdego bez wyjątku)

2. Nie upieraj się przy swoim, bo racja nie ma znaczenie – liczy się rozwiązanie.

Chcesz mieć racje czy efekty?

Zadaj sobie pytanie dlaczego tak wiele osób robi na co dzień, tak wiele rzeczy, które kompletnie nie działają, nie przynoszą żadnych efektów – a bronią swoich racji, przekonań?

Oto właśnie ego w czystej postaci. Woli mieć rację za każdą cenę

do lepszych rozwiązan

Kiedy jesteś otwarty wszystko jest możliwe.

Nie pracuje w żadnym z wyuczonych zawodów. Z wykształcenia jestem hotelarzem i barmanem. Ale zostawiłem te rzeczy bo pochłonęły mnie inne pasje.

Zostałem znanym autorem, prowadzę szkolenia, kursy e-learningowe, napisałem książkę, wydałem autorskie DVD. Działam też w branżach kosmetycznej, marketingu, ostatnio współpracowałem też z bankiem nie mając żadnych kwalifikacji. Moją kwalifikacją jest PASJA i bycie otwartym. To mnie kwalifikuje.

Życie jest proste. To ludzie sami je komplikują.

 

IDŹ NAJKRÓTSZĄ DROGĄ i korzystaj z najprostszych rozwiązań

Czasami z politowaniem patrzę na ludzi, którzy mentalnie są na poziomie przedszkolnym i z podejściem „Moja racja jest mojsza niż Twojsza i moja racja jest racja najmojsza!” chcą zawojować świat. Nie dosc, że się kompromitują to pokazują tym samym swój poziom rozwoju, a właściwie mówiąc bardziej dobitnie – niedorozwoju.

Nie ważne czyja jest racja tylko czyje rozwiązanie jest lepsze i co możemy sobie dać.

Jeśli umysł buntuje się i upiera przy tym, by mieć rację, żyje nieszczęśliwie do konca swoich dni. Z drugiej strony jeśli dana osoba postanowi, ze raczej postara się, by jej zycie funkcjonowało, zamiast mieć rację i być rozsądną, rozpozna ograniczenia umysłu i nauczy się żyć z kontrastami z którymi nie musisz współgrać

 

Jeśli chodzi o Prawo Przyciągania to odpowiedź jest zawsze taka sama. Czuj się dobrze.

Nie możesz czuć się dobrze będąc zamknięty w sobie. Zaakceptuj się, zapomnij o przeszłości i wejdź w dobrą relację z samym sobą. Nie dlatego, że musisz coś robić, a dlatego, że chcesz. Zacznij szanować siebie.

Uwolnij presję. Pracuj głową, a odkryjesz przyciąganie.

Będziesz mógł dojść tam, gdzie chcesz najkrótsza drogą, korzystając z gotowych rozwiązań, a jeśli nie – będziesz sam tworzył lepsze.

 

Nie odrzucaj pomysłów tylko dlatego, że nie lubisz pomysłodawców. Wręcz na odwrót. Bądź otwarty na rozwiązania innych. Nie koniecznie je przyjmuj, po prostu nie bądź sceptyczny z góry.

Warto być otwartym i jeśli chcesz się rozwijać to powinieneś być otwarty, tym bardziej, że możesz się na maksa otworzyć, bo inni ludzie chcą tego samego, co Ty! 

To jest prawidłowe podejście. Inne jest błędne. I racja tu nie ma znaczenia

 

Komentarze jak zwykle mile widziane.

Podziel się z innymi
 • Print
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • co-robie
 • Dodaj do ulubionych
 • email
 • Forumowisko
 • Gadu-Gadu Live
 • Google Buzz
 • Grono.net
 • Gwar
 • MySpace
 • Mój biznes
 • Pinger
 • Poleć
 • RSS
 • Sfora
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik